DEM Partisi Kars'ta seçimin iptali için dilekçe verdi – Son Dakika Siyasi Haberler

DEM Partisi'nin Kars Belediyesi eşbaşkan adayı Kenan Karahancı, yerel seçimlerde Kars'ta ikamet etmeyen 4 bin 180 güvenlik görevlisinin oy kullandığı gerekçesiyle seçimlerin iptal edilmesi için ilçe seçim kuruluna muhalefet dilekçesi sunduğunu açıkladı. 31 Mart'ta düzenlendi.

Karahancı, Kars halkının gasp edilen iradesini sonuna kadar koruyacaklarını vurguladı.

Karahancı şunları söyledi:

“Dışarıdan 4 bin 180 güvenlik görevlisi getirildi ve burada oy kullanabildi. Bu da Kars'ta yaşamayan, Kars'ı tanımayan, Kars'ın havasını solumayan, Kars geçmişi olmayanların günübirlik kente gelip Kars'ın vasiyetini ipotek altına almaları anlamına geliyor. ve Kars halkının. Bu bağlamda bunun yanlış olduğuna ve Kars halkının iradesini zayıflattığına inandığımızı belirttik ve bu konuda gerekli girişimlerde bulunduk. “Elde edilen belge, bilgi ve görselleri İlçe Seçim Kurulu'na ilettik ve seçimlerin iptali için gerekli tüm adımları atacağımızı söyledik ve talebimizi ilettik” dedi.

“ŞU ANDA SEÇİLMİŞ KİŞİYİ KABUL ETMİYORUZ”

Seçimlerin iptali kararını beklediklerini belirten Karahancı, şöyle konuştu: “Buradan olumlu yanıt gelirse, Karslılar hangi partide görmek istiyorsa, yeni seçilenleri de en kısa sürede kabul edeceğiz. Diyelim ki. Ancak şu anda Kars'a belediye başkanı seçilen kişinin kaderimizi belirlemesini asla ve asla kabul etmiyoruz. Bu bağlamda Kars'ımıza mutlak ve kati sözümüz olduğunu söylüyoruz. Seçmenlerimize ve Kars halkına, onların bu usulsüzlüğünü kabul etmiyoruz ve buna göre bekliyor ve bekliyoruz. “Usulsüzlüklerin bir an önce giderilmesi gerektiğini ve yeni seçimlerin yapılması gerektiğini söylüyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir