Financial Times'tan İmamoğlu'ndan etkileyici analiz: Masasında hem Nutuk hem de Kur'an var

İngiltere merkezli dünyaca ünlü yayın The Financial Times, Ekrem İmamoğlu'na yer verdi. İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından dua ettiği anlar Financial Times'ın dikkatini çekti. Haberlerde Ekrem İmamoğlu'nun Türkiye'deki muhalefet için hayati öneme sahip olduğu vurgulanırken, İmamoğlu “karizmatik ve daha yumuşak dindar bir insan” olarak nitelendirildi.

“MASADA HEM KONUŞMA HEM KURAN VAR”

Haberde ayrıca İmamoğlu'nun mizacının laik ideolojiye dayanan CHP dışından oy almasına olanak sağladığı belirtildi. İmamoğlu'nun Financial Times'a yaptığı açıklamada, “Gerçekten Türkiye Cumhuriyeti'nin laik, demokratik bir düzen içinde ve bu çeşitlilikle yüzyıllarca var olmasını istiyorum” açıklamasına atıfta bulunan gazete, İmamoğlu için şunları söyledi: “Atatürk'ün önemli bir konuşması olan Nutuk, ve Kur'an masasının üzerinde sergileniyor.” espriler kullanıldı.

Ekran görüntüsü_4

İMAMOĞLU ERDOĞAN'IN EN ÖNEMLİ YARIŞMASI

Haberde, 52 yaşındaki İmamoğlu'nun, son seçimi kazanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en büyük rakibi olduğu belirtildi.

6666

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kütahya'da oylar yeniden sayılacak! Kütahya'da oylar yeniden sayılacak!
Görüntüler ortaya çıktı: 3 kişiyi öldürüp yaktı ve nikah yüzüğünü sattı.Görüntüler ortaya çıktı: 3 kişiyi öldürüp yaktı ve nikah yüzüğünü sattı.
Kadınlar bomba olduğunu söyledi: Pazara gelenler kaçmaya başladıKadınlar bomba olduğunu söyledi: Pazara gelenler kaçmaya başladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir