İsrail'in Gazze'ye saldırısında 7 kişi hayatını kaybetti

Gazze Şeridi Sivil Koruma Birimi, Nafak Caddesi'ndeki bir apartmanın İsrail savaş uçağı tarafından bombalanması sonucu 3'ü çocuk, 3'ü kadın 7 Filistinlinin şehit olduğunu ve çok sayıda kişinin yaralandığını bildirdi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre sivil koruma ekipleri, İsrail saldırısının gerçekleştiği yerde enkaz altında kalan ölü ve yaralıları arama-kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Zeytun ilçesindeki evler de bombaların hedefi oldu

İsrail topçu birlikleri Gazze şehrinin güneydoğusundaki Zeytun ilçesindeki bölgeleri ve evleri bombalamaya devam etti.

İsrail saldırısının ardından birçok ev ve işyerinde yangın çıkarken, mahallenin doğu kesiminden dumanların yükseldiği görüldü.

Hamas hareketinin silahlı kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları, dün Gazze şehrinin Zeytun mahallesine giren İsrail güçleriyle “şiddetli” çatışmalara girdiğini duyurdu.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında 7 Ekim 2023'ten bu yana 37 bin 232 kişi öldü, 85 bin 37 kişi de yaralandı.

Açıklamada, halen enkaz altında ve yol kenarlarında cesetlerin bulunduğu, ancak sağlık ekipleri ve sivil koruma ekiplerinin cenazelere ulaşamadıkları belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir