Kırşehir'de “Sıfır Atık Dijital İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı genelgesi doğrultusunda, atılan dijital atık malzemelerin yeni malzeme ve ürünlere dönüştürülmesi, onarılması, sağlık hizmetlerine kazandırılması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü'nde “Sıfır Dijital Atık Uygulama Laboratuvarı” kuruldu. entegre dijital ürünler olarak ekonomiye geri kazandırılıyor ve kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması sağlanıyor.

Bu kapsamda KAEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüdayar Mete Buhara'nın katılımıyla gerçekleşti. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ile İl Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal arasında “Sıfır Atık Dijital İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Protokol kapsamında üniversite bünyesinde Dijital Sıfır Atık Uygulama Laboratuvarı kurulacak ve ilgili taraflar karşılıklı olarak pratik uygulama deneyimlerini ve teorik bilgilerini paylaşacak.

Mühendislik-Mimarlık Fakülteleri, Fen-Edebiyat Fakültesi ve İl Emniyet Müdürlüğü'nün ortaklaşa oluşturacağı protokolle, üniversitenin yetkili bölümlerinde görev alacak öğrencilere bilgi, deneyim ve deneyimler aktarılacak. geleceğin mühendisleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir