Samsun Devlet Opera ve Balesi “Menagerie'den Kaçırma” Operasını Sahneleyecek – Son Dakika Kültür Sanat Haberleri

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB)25 Mayıs'ta Wolfgang Amadeus Mozart ünlü eser “Saray'dan kaçırma” Operasını sahneleyecek. SAMDOB'un açıklamasına göre bu klasik eser, Atatürk Aydın Gün Salonu Kültür Merkezi'nde izleyicilerle buluşacak.

MOZART'IN “KIZININ SARAYDAN TERK EDİLMESİ” OPERASI YİNE SAMSUN'DA

Mozart'ın 26 yaşındayken bestelediği “Saray'dan kaçırma” Opera, Türk kültüründen ilham alan sahneleri ve müzikleriyle dikkat çekiyor. işte, Belmonte İspanyol bir asilzadenin hizmetkarı Pedrillo ile Selim Paşa tarafından Sevgilisi Akdeniz kıyısındaki yazlık villasında esir tutuluyor. Konstanz ve onun hizmetçisi Sarışın evetKendini harem muhafızı Osmin'in elinden kurtarmaya çalışan Paşa'nın hikâyesi anlatılıyor.

ERDEM ERDOĞAN VE SEZGİ ELHÜSEYNI İLE

Opera şefi Patrick David Murray Ben sahneyi kurmaya bakarken Tuncay Kurtoğlu Görmek Cenk Bıyık Tarafından gerçekleştirildi. Operanın ana aktörleri arasında Belmonte rolünde ErdemErdoğan, Konstanze Rolünde Sezgi Elhuseyni, Osmino rolünde Motor adıB Haksoy Sarışın, Pedrillo rolünde Gürkan Sezgin Selim Paşa gibi Eray Dönmez Bulunan.

koro yönetmeni kaydeden Raushan Baigulakova eserinin sahne ışıkları Murat Yılmaz tarafından hazırlandı. Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Sahnede sahne aldığı operanın baş kemancısıydı. Didem Tepe kararlıdır.

“Saray'dan kaçırma” 25 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00'de faaliyet göstermektedir Atatürk Sala Aydın Gün Kültür Merkezi'nde kamuoyuyla buluşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir