SOLOTÜRK pilotları üniversite öğrencileriyle buluştu

ÇOMÜ Havacılık Kulübü'nün İÇDAŞ Kara Yusuf Kongre Merkezi'nde çok sayıda öğrencinin katılımıyla düzenlediği etkinlikte deneyimli pilotlar, gençlere kullandıkları uçaklar ve yurt içi ve yurt dışında yaptıkları gösteriler hakkında bilgi verdi.

Binbaşı Bakıcı, maneviyatı ile insanı büyüleyen güzel Çanakkale'de ÇOMÜ'de olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Yurt dışında havacılık gösteri ve sergilerine katıldıklarını belirten Bakıcı, şöyle konuştu: “Her yerde sizi ve şanlı bayrağımızı temsil ediyoruz. Türk milletinin gücünü ve kudretini her yerde gösteriyoruz.” dedi.

Bakıcı, havacılığın bir tutku, bir aşk olduğunu ve bu işi profesyonelce yapmaktan onur duyduklarını söyledi.

Milli muharebe uçağı KAAN'ın ilk uçuşunu başarıyla tamamladığını hatırlatan Bakıcı, “En kısa sürede aktif olarak görev alacak. Bu da milli muharebe uçağımız KAAN ile SOLOTÜRK gösterilerini gerçekleştirmek bize gurur verecektir” dedi. dedi.

Binbaşı Dikkule, 2014 yılında atandığı Filo Silah ve Taktik Komutanlığı'nda savaş pilotlarının eğitimini, otomobillerde ileri sürüş tekniklerinin öğretilmesine benzetti.

Eğitimlerin aşamalı olarak devam ettiğini anlatan Dikkule, şöyle konuştu: “72 uçakla Suriye'ye girdik, Afrin'de operasyon gerçekleştirdik. Aslında bu Türk'ün gücünü dünyaya gösterdi. 72 uçakla buradayız. başınız dik tutularak. Kimse bizi yok edemez.' Bunu tüm dünyaya gösterdik. Filomuz bu kursu yapıyor, yaklaşık 6 ay sürüyor, kendinizi tamamen izole ediyorsunuz. dedi.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, SOLOTÜRK ekibini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Havacılık Kulübü'nün önemli faaliyetler yürüttüğünü belirten Erenoğlu, şöyle konuştu:

“SOLOTÜRK ekibini (Çanakkale kara savaşlarının 109. yıl dönümü törenlerinde) büyük bir hayranlıkla izledik. Bugün kendileriyle bir röportajda buluştuk. Havacılık Kulübümüzün bu faaliyetleri öğrencilerimize rol model olma fırsatı sağlıyor. Bu ekiple birlikte özellikle doçentlerimiz ve üniversite öğrencilerimizle birlikte pilotların başarı öykülerini dinlemek bizim için önemli bir etkinlik oldu. ÇOMÜ'de havacılık ve savunma sanayi ile devam eden elektrikli araçlar alanında önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bu anlamda birçok öğrencimizle yoğun bir şekilde araştırma ve geliştirme yapıyoruz. “Hayatlarının bir sonraki aşamasını şekillendirmenin, yeteneklerin motive edilmesinin ve kariyerlerinin daha iyi olmasını sağlamanın çok değerli olduğunu düşünüyorum. burada modellendi.”

Söyleşi soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir