Ücretli öğretime ne zaman başvurulmalıdır? Ücretli öğretmenliğe nasıl başvurulur? – Son dakika eğitim haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullara 2024-2025 eğitim-öğretim yılında görevlendirilecek ücretli öğretmen başvuruları yakında başlayacak. Peki ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman yapılmalı? Ücretli öğretmenliğe nasıl başvurulur?

Yayınlanma: 04.07.2024 – 23:03

Abo Ol

Google Haberleri

Öğretim yılı öncesinde ücretli öğretmenlik başvuruları da gündemdeydi. Ücretli öğretmenlik için e-Devlet üzerinden başvuru yapan adaylar, daha sonra başvurularını bakanlığa bağlı ilçe müdürlükleri aracılığıyla online olarak gerçekleştirecek. Kuyu, Ücretli öğretime ne zaman başvurulmalıdır? Ücretli öğretmenliğe nasıl başvurulur?

ÖDEME ÖĞRETİMİ NE ZAMAN TALEP EDİLİR?

Ücretli öğrenim başvuruları Temmuz ve Ağustos aylarında alınır. Komisyonun üstlendiği görevlerin ardından ilgili belgeler elden sorumlu Okul Yönetimine teslim edilecektir.

ÜCRETLİ E-DEVLET ÖĞRETMENLİK İŞİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

E-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu yapan vatandaşlar şu adımları takip edecek;

  1. Başvuru ekranına giren ücretli öğretmen adayları öncelikle kimlik bilgilerinin bulunduğu ekranla karşılaşacak.
  2. İl veya ilçe Milli Eğitim Kurulunun öğretmen adayı ile iletişim kurabilmesi için iletişim bilgileri önemli olduğundan bu bölümün doğru bir şekilde incelenmesi ve varsa hataların düzeltilmesi gerekecektir.
  3. Eğitim bilgileri bölümünde; “Antrenmanım var.” “Köy okullarında çalışmak istiyorum.”, “Milli Eğitim Bakanlığından emekli oldum.” , Yurt dışındaki eğitim kurumlarından mezun oldum ve YÖK denkliğine sahibim veya Eğitim Enstitüsünden mezun oldum.” seçenekleri incelenecek ve varsa ilgili seçenek tercih edilecektir.
  4. Yukarıdaki bilgileri doldurduktan sonra “Kaydet ve Devam Et” butonuna tıklamanız gerekmektedir.
  5. 'Kaydınız başarıyla oluşturuldu. Tercih bilgilerinizi aşağıya girmeye başlayabilirsiniz.' Bildirimi görüntüledikten sonra belirtilen alandan önlisans ve lisans diploma bilgileriniz arasındaki tercihinize göre derece bilgilerinizi seçmeniz istenecektir.
  6. İl ve ilçe tercihiniz ile birlikte şubenizi de belirtmeniz gerekiyor ve ikinci dönemde bu tercihlere göre çalışmak istiyorsanız “İlgili tercihimin ikinci dönemde de geçerli olmasını istiyorum”. Seçeneği seçmeniz gerekiyor.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir