Üsküdar'da yeni dönem… AKP'den miras kalan 16 kaçak bina yıkıldı – Son Dakika Siyasi Haber

Nurbaba Caddesi'ndeki bir bar-restoranda ruhsatsız inşaat faaliyeti yapıldığına ilişkin çok sayıda şikayet alınması üzerine belediye ekipleri soruşturma başlattı. Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan kontrollerde yaklaşık 1100 metrekare büyüklüğünde, imar planına aykırı ve ruhsatsız bir bina olduğu belirlendi. Daha sonra binaların inşaatının durdurulması ve yıkılarak imar ihlalinin ortadan kaldırılması yönünde idari yaptırımlar uygulandı. Ancak ihbarlara rağmen faaliyetlerin durdurulmaması ve binaların yıkılmaması nedeniyle polis ekiplerinin aldığı önlemin ardından binaların yıkımı İş makinaları yardımıyla Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

Üsküdar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, 1 Nisan 2024'ten bu yana yapılan denetimlerde kaçak olduğu tespit edilen son yıkımla toplam 16 bina daha yıkıldı. Aynı dönemde 9 parselde 34 bina için planlara ve mevzuata aykırı olarak ruhsat alındığı tespit edildi. Söz konusu binaların ruhsatları belediye meclisi kararıyla iptal edildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, “Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz, aktif olarak inşaatı devam eden yaklaşık 800 binada denetim ve kontrol çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor ve Üsküdar'ın tamamının sağlıklı, depremzede bir kent olması için var gücümüzle çalışıyoruz” denildi. -dirençli yapılar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir