Biden günlerdir sessiz kalmıştı! İlk açıklama geldi: “Açık konuşalım…”

ABD Başkanı Joe Biden, üniversitelerde Filistin'e destek amaçlı devam eden protestolara ilişkin açıklamalarda bulundu. Biden protestoları kınayarak, “Protesto hakkı var ama kaos yaratma hakkı yok” dedi.

“BUNLARIN HİÇBİRİ BARIŞÇI BİR PROTESTO DEĞİLDİR”

Mallara zarar vermenin barışçıl bir protesto olmadığını belirten Biden, şöyle konuştu: “Vandalizm, izinsiz giriş, camların kırılması, kampüslerin kapatılması, derslerin ve mezuniyetlerin zorla iptal edilmesi. Bunların hiçbiri barışçıl bir protesto değil” dedi.

İnsanları tehdit etmenin, korkutmanın ve korkutmanın barışçıl bir protesto olmadığını ve yasalara aykırı olduğunu belirten Biden, şöyle konuştu: “Amerika Birleşik Devletleri'nin hiçbir kampüsünde Yahudi karşıtlığına veya Yahudi öğrencilere yönelik şiddet tehditlerine yer olmamalıdır.”

“BU HERŞEYİN ÜCRETSİZ OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ”

İnsanların güçlü duyguları ve derin inançları olduğunu anladığını söyleyen Biden, şunları söyledi: “ABD'de onların bu duyguları ifade etme haklarına saygı duyuyoruz ve bu hakkı koruyoruz ancak bu her şeyin bedava olduğu anlamına gelmiyor. Bunun şiddet olmadan yapılması gerekiyor. Yıkım olmadan, nefret olmadan ve hukuk çerçevesinde.” “Hata yapmayın, başkan olarak her zaman ifade özgürlüğünü savunacağım, ancak hukukun üstünlüğünü savunurken de aynı derecede güçlü olacağım” dedi.

Hem ifade özgürlüğünün hem de hukukun üstünlüğünün savunulması gerektiğini vurgulayan Biden, şöyle konuştu: “İnsanları susturduğumuz, muhalefeti ezdiğimiz otoriter bir millet değiliz. Amerikan halkının sesi duyuluyor. Aslında barışçıl protestolar, Amerikalıların önemli konulara nasıl tepki verdiklerinin en iyi geleneğidir. Ancak hukuksuz bir ülke değiliz. “Biz uygar bir toplumuz ve düzen hakim olmalı” dedi.

“BIRAKIN AÇIK KONUŞALIM…”

Biden, şunları söyledi: “Tarihimiz boyunca buna benzer anlarla sık sık karşılaştık çünkü biz geniş, çeşitliliğe sahip, özgür düşünen, özgürlüğü seven bir milletiz. Böyle anlarda her zaman hızlı siyasi puan toplayanlar olur. Ama bu öyle değil.” Siyaset zamanı Açık olalım, şiddet içeren protestolar desteklenmiyor.” “Barışçıl protestolar destekleniyor” dedi.

Kaynak: İHA

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
AK Parti il ​​başkanının makam aracı yayalara çarptı!  Yaralılar varAK Parti il ​​başkanının makam aracı yayalara çarptı! Yaralılar var
Bakan Yerlikaya açıkladı!  36 şüpheli yakalandıBakan Yerlikaya açıkladı! 36 şüpheli yakalandı
Cüneyt Özdemir onlara sert çıkıştı:  Cüneyt Özdemir ise onlara sert çıkıştı: “Ah, ağzımdan bu sözler çıkıyor, söyleyemem.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir