Ralf Rangnick'in Türkiye sözleri: “35 yıldır…” – Son Dakika Spor Haberleri

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turu son maçında yarın Türkiye ile karşılaşacak Avusturya Teknik Direktörü Ralf Rangnick, Türkiye'yi 6-1 mağlup ettikleri hazırlık maçının maça hiçbir etkisinin olmayacağını söyledi. yarın oynanacak.

Maçın oynanacağı Leipzig Stadı'nda düzenlenen basın toplantısına Ralf Rangnick, milli takım oyuncuları Christoph Baumgartner ve Nicolas Seiwald ile katıldı.

Rangnick, teknik direktör ve sportif direktör olarak görev yaptığı Leipzig'de Avusturya'yı lider olarak sahaya çıkarmaktan mutlu olduğunu söyledi. “Grup aşamasında 'Son 16'ya çıkıp Lepizig'de maç oynayacaksın' deseler ben de 'çok iyimsersin' derdim. Buraya gelmek güzel ama yine de hayır diye düşünüyorum. yarın bu stadyumda maç oynayacağımız tesadüf. Avusturyalı ve Leipzigli taraftarlar da stadyumda olacak.” dedi.

Alman teknik direktör “Dostluk maçında Türkiye'yi 6-1 mağlup ettiniz. Rakibinizin zayıf ve güçlü yönleri neler sizce?” Soruya şu şekilde cevap verdi:

“Hazırlık aşaması bizim için çok önemli bir süreç değildi, o maç yarınki maçı etkilemeyecek. Türk takımının çok güçlü olduğunu biliyoruz ama bu maça iyi çözümler bulmaya çalışıyoruz. Yarınki hazırlık maçını kazandık diye tamamen kesinti yapacağız “Yarın bir avantajımız olduğunu düşünmüyoruz. Bize düşen Türkiye'nin bizden beklediği maça hazırlanmak. Oynayacağız.” Bu bizim futbolumuz. Avrupa Şampiyonası'nda gördüğümüz bir durum var: Birçok takım bire bir oynuyor. “Bazıları maçın başlarında topa konsantre oluyor ve hücum oyunu oynuyor. . Yarın bunu sahada göreceğiz. Maçın hazırlık aşamasını geride bıraktık, artık maçı kazanmaya odaklanmalıyız. Bir sonraki tura çıkmak için iyi bir performans ortaya koyalım.”

Rangnick, Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti ile oynadığı maçta çok fazla kart gösterildiğini hatırlatarak, “Dürüst olmak gerekirse bu konuda pek bir bilgim yok, açıkçası maçı izledik. Çek Cumhuriyeti'nin iyi iş çıkardığını düşünüyorum, uzun süre iyi maç oynadılar. Fiziksel açıdan rekabetçi bir maçtı. Kart olmasaydı maçın başındaki sarı kartlar ve kırmızı kartlar değişirdi, olur mu biliyoruz ama Türkiye duygusal bir takım, duyguların yoğun olduğu bir takım. dedi.

Tecrübeli teknik adam, grubu birinci sırada tamamladıklarını ancak yarına odaklanmaları gerektiğini vurguladı. “Yarın yeni bir gün, yeni bir maç. Yarın sahaya konsantre olmamız gerekecek, bu tür maçlarda hataların telafi edilemeyeceğini unutmamalıyız. Bu zihniyetle futbol oynadığımızda bir sonraki aşamaya geçebiliriz. Turnuvanın başında söylediğim şeyi yarın gerçekleştireceğiz. İspanya'yı dün gördük, bireysel olarak harika oyuncuları var, erken safhalarda topa iyi basarak pozisyonlar yaratıyorlar ve teknik seviyesi yüksek, bu konuda son derece gerçekçiyiz, tek yol var. ” Turnuvada mümkün olduğunca ilerlemek için bir sonraki maça odaklanarak bunu yapabilirsiniz. Her maçımızı son maçımızmış gibi düşünüyoruz. Şu ana kadar bizim için faydalı oldu ve bizi bugün Leipzig'e getirdi.” değerlendirmesini yaptı.

Rangnick, Avrupa basınının Türkiye karşısında favori olarak gösterilmesine ilişkin, “Avusturya son 35 yıldır hazırlık maçları dışında Türkiye'yi yenmeyi başaramadı. Dolayısıyla gazetelerin yazabileceği çok şey var. Okuması heyecan verici olabilir ama maçların sonucunu etkilemiyor.” Yarın her şey netleşecek. Yarınki maçta da farklı bir durum yok. Ben ve ekibim bu şampiyonada çok özel duygular yaşıyoruz. Taraftarların takıma katılıp 'Ben Avusturyalıyım' şarkısını söylediğini gördüğünüzde tüyleriniz diken diken oluyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir