Dünyayı şok eden görüntüler: Çete üyeleri böyle “mega hapishaneye” naklediliyor!

Ülkedeki farklı cezaevlerinden 2 bin mahkum, suç çeteleriyle mücadelenin sembolü sayılan Tecoluca kentindeki sözde “mega cezaevi”ne götürüldü. Çete üyelerinin sıkı güvenlik önlemleri altında mega cezaevine götürüldüğü anları sosyal medya X hesabından paylaşan Bukele, ordu ve polise teşekkür etti.

DÜNYA İLE İLETİŞİM TAMAMEN KESİLECEK

Bukele, “Orada halkımıza karşı işledikleri suçların cezasını çekecekler. Dünyayla iletişimleri kopacak, dışarıdaki adamlarına suç işleme talimatı verme yeteneğinden mahrum kalacaklar.” dedi.

eee

HÜKÜMETLİLERİN O GÖRÜNTÜLERİ GÜNDEMDE

Paylaşılan videolarda çete üyelerinin güvenlik gözetiminde beyaz şortlu ve yalınayak olduğu görülüyor.

qq

Ülkede OHAL'in ilk ilan edildiği 27 Mart 2022'den bu yana resmi verilere göre 80 binden fazla kişi gözaltına alındı.

qqq

Mega cezaevinin inşaatının tamamlanmasından bu yana nakledilen çeteci sayısının 10 bini aştığı tahmin ediliyor.

rr

Kıtanın en büyüğü

San Salvador'a 74 kilometre uzaklıktaki Tecoluca belediyesine bağlı bir vadide 166 hektarlık alan üzerinde yer alan hapishanenin açılışı 2 Şubat'ta yapıldı.

Suç çeteleriyle mücadele amacıyla inşa edilen ve Amerika kıtasının en büyük hapishanesi olarak kabul edilen “Terör Sınırlama Merkezi” Başkan Bukele tarafından açıldı.

w

Maksimum güvenlikli cezaevinde 250 polis, 600 asker ve onlarca gardiyan görev yapıyor.

Şilte ve yastık olmadan çelik sacdan yapılmış ranzalarda uyuyan mahkumların birbirleriyle hiçbir şekilde iletişim kurmalarına izin verilmiyor.

www

Ülkedeki diğer cezaevlerinin kapasitesinin 30 bin civarında olduğunu da belirtmek gerekiyor.

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul trafiğine tatil organizasyonu!  Bu araçlarda sınırlamalar varİstanbul trafiğine tatil organizasyonu! Bu araçlarda sınırlamalar var
Eyüpsultan'daki yangında canlar gitti!  Bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.Eyüpsultan'daki yangında canlar gitti! Bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.
Bodrum'da tatil başlamadan trafik başladı!  Araçlar kilometrelerce uzun kuyruklar oluşturdu, trafik kilitlendi.Bodrum'da tatil başlamadan trafik başladı! Araçlar kilometrelerce uzun kuyruklar oluşturdu, trafik kilitlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir