“Harry Potter Kalesi” çekildi! NATO “daha fazla destek yolda” dedi, gerginlikler daha da arttı

Ukrayna Devlet Acil Durum Servisi'nin (DSNS) “Harry Potter kalesi” olarak adlandırılan binası Rusya tarafından vuruldu. Odessa limanına düzenlenen füze saldırısında 4 kişinin öldüğü, 32 kişinin de yaralandığı açıklandı.

“HARRY POTTER'IN KALESİ” OLARAK BİLİNİYORDU

Ukrayna medyasına göre saldırı sırasında eski milletvekili Serhiy Kivalov da binada bulunuyordu.

Binada Kivalov'un işlettiği Odessa Hukuk Akademisi yer alsa da söz konusu binanın kamuoyunda “Harry Potter'ın şatosu” olarak bilindiği belirtildi.

RUSYA-UKRAYNA-'-HARRY-POTTER-KALES_47072 (7)

“CANAVARLAR, VAHŞİLER”

Odessa Belediye Başkanı Hennadii Trukhanov, sosyal medya hesabında adeta isyan çıkararak şunları söyledi: “Canavarlar. Onlar vahşi. “Başka ne diyeceğimi bilmiyorum” dedi.

RUSYA-UKRAYNA-'-HARRY-POTTER-KALES_47072 (6)

NATO: “DAHA FAZLA DESTEK GELİYOR”

Öte yandan dün Ukrayna'nın başkenti Kiev'de Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski ile bir araya gelen NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Zelenski'nin “liderliğine ve cesaretine” dikkat çekerek şunları söyledi: “Rus güçlerini geri püskürtmek için tek başına liderlik ve cesaret yetmez; silahlara da ihtiyacınız var.” Rusya aylardır ön cepheye ilerlemeyi başardı. Daha fazla destek yolda” dedi.

RUSYA-UKRAYNA-'-HARRY-POTTER-KALES_47072 (4)

RUSYA-UKRAYNA-'-HARRY-POTTER-KALES_47072 (3)

(DHA)Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Muhammed Nur Nahya videosu Diyanet'e gönderilecek! "Kadıköy'den Beşiktaş'a akşam namazına gideceksiniz, A8'e ihtiyacınız var"Muhammed Nur Nahya videosu Diyanet'e gönderilecek! “Kadıköy'den Beşiktaş'a akşam namazına gidiyorsunuz, A8'e ihtiyacınız var”
Doğa gezisi sırasında kabus yaşadılar! Doğa gezisi sırasında kabus yaşadılar!
Manisa'da dehşet!  Birlikte yaşadığı kadını öldürüp kuyuya attı, ardından kendini başından vurdu.Manisa'da dehşet! Birlikte yaşadığı kadını öldürüp kuyuya attı, ardından kendini başından vurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir